RYTRO

WITAMY w NAJWIĘKSZYM PARKU LINOWYM NA POŁUDNIU POLSKI!

 

PONAD 1 KM TRAS W POWIETRZU! BEZWYPIĘCIOWY SYSTEM ASEKURACJI! SUPER BEZPIECZNY!

 

 

 

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Chcesz być wysoko wśród koron drzew? Lubisz aktywny wypoczynek? Jeżeli TAK, to musisz koniecznie nas odwiedzić!!! Dla osób lubiących dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia, Park Linowy w Rytrze jest jedną z głównych ATRAKCJI BESKIDU SĄDECKIEGO i okolicznych miejscowości, Piwnicznej Zdrój, Starego Sącza, Nowego Sącza, Wierchomli, Muszyny, Krynicy Zdrój!

 

Park LINOWY znajduje się w przepięknej okolicy w bezpośrednim sąsiedztwie Popradzkiego Parku Krajobrazowego – Beskid Sądecki (w odległości: 45 km Krynica, 36 km Muszyna, 13 km Nowy Sącz, 9 km Piwniczna Zdrój), przez Park wije się górski strumień, który wraz z florą i ukształtowaniem terenu tworzy cudowny krajobraz, wręcz wymarzony do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu. Dodatkowym atutem jest czyste, górskie powietrze oraz cisza i spokój. RYTRO JEST wręcz PRZEPIĘKNE, stanowi doskonałą bazę wypadową w urocze okoliczne tereny! Zapraszamy na niezapomnianą przygodę do Perły Beskidu Sądeckiego!

 

 

 

 ATRAKCJE PARKU:

> PIĘĆ TRAS LINOWYCH, ponad 1 km w drzewach, w tym szybka Trasa Zjazdowa PAJĘCZAK (4 zjazdy, w tym jeden o dł.160m),
>  STREFA JUNIORA - linowy plac zabaw na drzewach dla dzieci z szeregiem atrakcji. 

> Kule Wodne, Rowerki Wodne
> Niesamowita atrakcja wahadło BigSWING - z wysokości 20 m,

Park stworzony jest do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i grupowych, w tym grup szkolnych.

 

 

ZOBACZ jak działa nasza asekuracja - FILM INSTRUKTAŻOWY: 

 

 

Co to jest Park Linowy? >>więcej film<<
Zespół zawieszonych przeszkód między drzewami, na których możesz przeżyć ekscytującą przygodę na świeżym powietrzu sprawdzając swoje możliwości fizyczne i psychiczne. Podróżując między drzewami rozwijasz wytrzymałość, zwinność, równowagę i elastyczność. Dzięki tej podróży dbasz o swoją kondycję, figurę i sprawność fizyczną.

Podróżując po Parku Linowym będziesz się wspinał od drzewa do drzewa po ruchomych kładkach, wiszących siatkach, a nawet możesz przejechać deskorolką po linach od drzewa do drzewa. W zależności od Twoich sił, możliwości i doświadczenia możesz wybrać odpowiadajacą Ci trasę linową. 

 

Stawiamy na PROFESJONALIZM i 100% BEZPIECZEŃSTWA!

 

Zabawa z nami jest BEZPIECZNA gdyż:

 • Park został wyposażony w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.
 • Park został wykonany wg międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT i przechodzi coroczne przeglądy dokonywane przez firmy zewnętrzne
 • Używamy atestowanego sprzętu renomowanej firmy PETZL
 • Stosujemy pełne uprzęże chroniące cały korpus uczestnika
 • Nasza kadra instruktorska przeszła profesjonalne szkolenia
 • Uczestnicy na wyższe trasy linowe otrzymuję od nas rękawiczki jednorazowego użytku

 

OGRANICZENIA W PARKU:

 

> Strefa Juniora: wiek 3-12 lat 

> Trasa linowa Żółta: minimalny wzrost 110 cm, minimalny wiek 6 lat

> Trasa linowa Zielona: minimalny wzrost 130 cm, minimalny wiek 8 lat

> Trasy linowe: Czerwona, Czarna, Zjazdowa: minimalny wzrost 140 cm, minimalny wiek 8 lat
> Maksymalna waga 120 kg
> Dzieci w wieku od lat 6 do 8 mogą pokonywać trasy wyższe tylko i wyłącznie z osobą dorosłą (osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie dwójce dzieci)
> Osoby niepełnoletnie mogą wejść na trasy linowe za zgodą pisemną dorosłego opiekuna
> Wymagane są buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty).

 

 

ATRAKCJE PARKU LINOWEGO:

 

1. Trasa ZIELONA – Standard – (długość ponad 250 metrów), min.wzrost 130 cm, trasa linowa uniwersalna, dla dorosłych i dzieci. Trasa łatwa na wysokości ok. 6-7 metrów nad poziomem gruntu licząca 15 przeszkód różnego rodzaju, takich jak przejście ścianką wspinaczkową, przejazd na deskorolce, przejazdy tyrolskie, przejście po siatce, itp. Jest to idealna trasa na początek, dostarczająca dużo emocji i wrażeń! Czas przejścia wraz ze szkoleniem ok. 1h. Zapewniamy jednorazowe rękawiczki. więcej film

2. Trasa CZERWONA – Extreme -(długość ponad 300 metrów), min.wzrost 130 cm, trasa linowa trudniejsza, na znacznie wyższej wysokości sięgającej do 18 metrów na poziomem gruntu! Jeśli więc chcesz poczuć emocje, adrenalinę musisz ją koniecznie zdobyć! Na swojej drodze spotkasz 16 przeszkód, m.in. most birmański, złośliwe pętle, równoważnie, przejazd na linie Tarzana, trzy zjazdy tyrolskie itp. Przetestujcie więc swoje możliwości! Czas przejścia wraz ze szkoleniem ok.1 h. Zapewniamy jednorazowe rękawiczki. więcej film

3. Trasa CZARNA – (długość ponad 300 m), min. wzrost 130m, bardzo trudna trasa linowa, zawieszona na wysokości sięgającej od 8 do 20 metrów. Składa się z 17 przeszkód, z czego bardzo trudne to np. strzemiona z węzłami i drabinką, wyjścia i zejścia po chwytach wspinaczkowych, klamry, średnio trudne: żołnierska przeprawa, korale i pionowe liny,  monocykl, przeskoki, a z łatwych to np. przejazdy tyrolskie. Ciekawym rozwiązaniem są niespotykane w parkach linowych platformy, są to raczej balkoniki, które są dodatkowym utrudnieniem na tej trasie. Trasa wymaga dobrej kondycji fizycznej. Czas przejścia wraz z instruktażem to 1-1,5 h.

4. Trasa Zjazdowa PAJĘCZAK – (łącznie ponad 250 metrów), min.wzrost 130 cm. Absolutny HIT! Uczepiony liny, siedząc wygodnie w uprzęży przejeżdżasz niczym pociąg pośpieszny nad parkiem, ok. 160m, lądując w specjalnej pajęczynie zawieszonej na linach bungee, ale to nie koniec, w drodze powrotnej czekają na Ciebie trzy zjazdy. Niesamowite emocje!

5. Trasa ŻÓŁTA - (długości ponad 200 metrów),  min. wzrost 110 cm, trasa linowa dla dzieci w wieku 6+, bardzo łatwa, położona na wysokości 2-3 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. Trasa składa się z 17 przeszkód, takich jak m.in. przejścia kładką, przejazd w beczce, przejście pajęczyną, przejście po siatce. Dzieciaki przechodzą trasę w uprzęży asekuracyjnej!


6. STREFA JUNIORA
– linowy plac zabaw składający się z następujących atrakcji zabezpieczonych siatkami asekuracyjnymi:

a) Trasy linowej JUNIOR

b) Zjazdu tyrolskiego 

Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3 - 12 lat. Zabawa jest nielimitowana. Dzieciaki przed wejściem na Strefę Juniora otrzymują profesjonalny kask. Dzieci w Strefie Juniora pozostają przez cały czas pod opieką Rodziców lub Opiekunów. Wszystkie atrakcje STREFY JUNIORA są zabezpieczone atestowanymi siatkami asekuracyjnymi. Dla Twojego dziecka jest to prawdziwa przygoda i pierwsze kroki na wysokości.

 

a) Trasa linowa JUNIOR

Plac zabaw jest skonstruowany w formie trasy linowej na drzewach z domkami ze zjeżdżalniami. Trasa składa się z 11 przeszkód takich jak m.in. kładki, obręcze, siatka z piłeczkami, pajęczyna. Do dyspozycji dzieciaków są trzy zjeżdżalnie, w tym jedna spiralna. 

b) Zjazd TYROLSKI

Zjazdy tyrolskie o długości 30 m. Zjazdy odbywają się na linie podłączonej do systemu tyrolskiego. Atrakcja dostarczająca dzieciom mnóstwo wrażeń!

 

Gdy chcesz żeby Twoje dziecko połączyło zabawę z rozwojem ruchowym, wykształcaniem zmysłu równowagi, uczeniem się podejmowania odpowiedzialnych decyzji, umiejętności oceny ryzyka zabierz go na niezapomnianą wędrówkę po atrakcjach placu zabaw „STREFA JUNIORA”. 

Projekt i montaż STREFY JUNIORA zostały wykonane w sposób, który z jednej strony zapewnia niezbędne bezpieczeństwo uczestnikom zabawy, z drugiej pozwala na zdobycie doświadczeń życiowych przez najmłodszych, w zakresie oceny ryzyka. To właśnie dzięki temu dzieci uczą się mierzyć siły na zamiary. W STREFIE JUNIORA gdzie ryzyko zostało określone, dzieci uczą się samodzielności w ocenie tego, co jest dla nich bezpieczne, a co nie. Dzięki temu wiedza i doświadczenia mogą być przeniesione także na inne sytuacje życiowe, gdzie błędna ocena ryzyka może wiązać się nie tylko z nabitym guzem, ale o wiele groźniejszymi konsekwencjami.

 

 

7. KULE WODNE

Potrafisz utrzymać równowagę podczas sztormu? Nie wiesz? Teraz możesz to sprawdzić w Kuli Wodnej. Utrzymanie równowagi w kuli wodnej to duży wyczyn godny Wilka Morskiego.Atrakcja dostępna dla dzieci i dorosłych. Beczka śmiechu murowana! więcej film

 

8. ROWERKI WODNE - (waga max 40 kg) łódeczki dla dzieci do pływania w basenie


9. BIGSWING - OGROMNE WAHADŁO

Jeżeli chcesz poczuć szybciej krążącą krew w żyłach musisz spróbować. Podpięty do specjalnych lin wyjeżdżasz na wysokość do 20 m (to Ty decydujesz kiedy przerwać podciąganie), a następnie Instruktor zwalnia zaczep. Na początku spadasz pionowo bezwładnie, a następnie wpadasz w trajektorię wahadła. Lot jest niesamowity, nad urwiskiem , z szemrzącym w dole potokiem… (gwarantujemy, że tego szumu nie usłyszysz, krew zbyt głośno buzuje w żyłach )… Po lądowaniu, nogi są miękkie, serce mocno kołacze … więcej film

 

 

 • ZJAZD TYROLSKI JUNIOR

  ZJAZD TYROLSKI JUNIOR

 • KULE WODNE

  KULE WODNE

 • KULA ZORBING

  KULA ZORBING


SZAŁAS Z GASTRONOMIĄ

Po aktywnym spędzeniu dnia i przeżytej ekscytującej przygodzie możesz się posilić i odpoczywając spędzić resztę czasu w cudownym miejscu.

Na terenie parku znajdują się:

> bezpłatny parking

> bezpłatne toalety.


Akceptujemy płatność KARTĄ.


KONTAKT:

park@ablandia.pl

tel. 18 547-44-44, 728-868-564

 

beskid sądecki atrakcje

beskid sądecki atrakcje dla dzieci

okolice nowego sącza atrakcje 

małopolska atrakcje

nowy sącz atrakcje imprezy

miejsca do zwiedzenia okolice nowego sącza

co robić w nowym sączu

nowy sącz atrakcje dla dzieci